Друзі, УВАГА!

З 20 червня 2018 року на Поштовій площі триває безстрокова мирна акція протесту #МузейНаПоштовій Розкопками 2014-2016 років на території Поштової площі розкрито ділянку забудови середньовічного міста площею понад 3000 кв. м – пам’ятку місцевого значення “Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва” 11-19 ст.ст., охор. № 972-Кв. Науковцям вдалося окреслити прибережні межі Києва, простежити численні сліди перебудов міських комунікацій (вулиць, провулків) і фортифікацій, окремих берегових штучних споруд доби пізнього Середньовіччя – XVII-XVIII ст. та споруди часів Київської Русі.

Саме тут вченими відкрито наукові підтвердження літописних подій періоду Хрещення Руси-України у фактах формування прибережної території. Не менш цінною є і колекція добутих окремих знахідок, а це тисячі одиниць. Серед них, зокрема, – десять печаток, позначених великокняжими символами, які є свідоцтвом особливого статусу досліджуваної території в системі економічного та політичного життя нашої столиці за стародавніх часів Київської Русі.

Однак з 2017 року подальше збереження пам’ятки перебуває під загрозою, а позиція Київської міської влади з обраного у 2015 році рішення створення Музею на місці відкриття пам’ятки, у 2017 році змінилася на позицію підтримки прерогатив інвестора, який з 2014 року виношує план на місці пам’ятки здійснити будівництво торговельно-розважального центру.

Від початку 2017 року тривають пусті балачки, дослідження пам’ятки зупинено на рівні ХІ-ХІІ ст., як то кажуть, – на півдороги, адже далі ще є понад 4 м ще не відкритої нашої з вами історії.

А тим часом Київська міська рада 21 червня 2018 року ухвалила зручне для забудовника рішення «Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам’ятки археології місцевого значення «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві»), де серед красивих і пафосних, але пустих за змістом фраз немає навіть слів «пам’ятка» та «музей».

За місяць протесту ініціативна група акції підготувала проект Постанови Верховної Ради України, котрий за активної підтримки депутатського корпусу здобув схвалення 5 липня 2018 року.

Саме ми на волонтерських засадах спільно з археологами розробили облікову документацію на пам’ятку національного значення та ініціювали розгляд і затвердження усіх документів згідно процедурі, яка розпочалася 17 липня 2018 року.

Ініціативна група акції веде консультації також стосовно можливості консервації пам’ятки силами вітчизняних фахівців для створення сучасного Національного музею. Ми також впевнені, що це можливо. Нам зрозуміла і процедура створення музейних закладів. Ми знаємо і розуміємо процес виділення за законом території пам’ятки між транспортної розв’язки та передачі її Музею.

Всі наші ініціативи спрямовані на безумовне забезпечення національного (а згодом і міжнародного) статусу цій пам’ятці та створення сучасного Національного музею.

Кияни, не будьте байдужими – долучайтеся до процесу виборювання наших з вами прав на історію нашої Держави!

Слідкуйте за новинами у відкритій групі Facebook «Музей на Поштовій площі», в Instagram, Twitter

#МузейНаПоштовій